11.7 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаМакедонија83-годишна бабичка убиена во Струмица- Полицијата трага по убиецот !!!!!

83-годишна бабичка убиена во Струмица- Полицијата трага по убиецот !!!!!

Жената пронајдена мртва во својот дом на улицата ,,Димитар Цветинов’’ во Струмица не починала од природна смрт туку врз неа имало употребено сила, објавува ТВ 24.

Според првичните информации на Основното јавно обвинителство од Струмица таа починала од задушување конкретно била задавена. Случајот ќе го водат како убиство за што веќе е отворена постапка а до МВР веќе биле издадени наредби за собирање на дополнителни докази.

– Кај починатата чие тело беше откриено на 20 јануари во куќа во Струмица се откриени траги кои упатуваат на тоа дека смртта настанала како последица на давење и задушување, како и две скршени ребра. Во куќата нема знаци за насилен влез, но е видливо претурање по лични предмети.Во насока на испитување на настанот, се вршат разговори со сите лица кои би можеле да имаат определени сознанија. – стои во известувањето од Јавното обвинителство…

Безживотното телото на 83 годишната жена беше пронајдено во петокот попладне во семејната куќа од нејзини роднини по што веднаш била повикана брза помош. Увидот на надлежните освен во петокот навечер траеше и во претпладневните часови во саботата, а телото беше предадено на обдукција. Соседите кажаа дека старицата живеела сама. Ја виделе во петокот како се враќала од Црква, а вечерта разбрале дека таа била пронајдена мртва во нејзиниот дом.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...