4.4 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаДенес уште еден затвореник побегнал од Идризово

Денес уште еден затвореник побегнал од Идризово

Уште еден затвореник побегнал од затворот во Идризово, објави Инфомакс.

Се работи за затвореник со иницијали А.А. од Кичево кој својата затворска казна ја отслужувал во затворот Идризово. Сега за сега нема информации како се случило бегството.

Да потсетиме дека неодамна имавме филмско бегство од затворот Идризово во кое беше ранет припадник на затворската. Бегството беше резултат на грабнувањето кое се случи во текот на ноќта, при спровод на затвореникот со висок безбедносен ризик од затворот до болница. Затворската полиција била пресретната од неколку вооружени лица, комбето со кое се транспортирал затвореникот било застанато, имало пукање, полицаец е ранет во бешиката. Затвореникот бил изваден и заедно со вооружените лица се дал во бегство.

Потоа медиумите пренесуваа за уште бегство на затвореник од затворот во Идризово со иницијали Н.А.

Македонија убедливо води во статистиката на затвореници што избегале од затвор. Во нашата земја 691 затвореник на секои 10.000 затвореници избегале од затвор.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Таткото на Вања тврди дека не се познава ниту со Палчо, ниту со другите тројца осомничени

Притворениците и затворениците од Шутка се згрозени од двојното убиство. Тројца од четворицата осомничени кои се во истиот затвор, признаа вина. Тие пред обвинител...

Исчезнатата 22-годишна девојка се вратила во домот !!!

МВР попладнево соопшти дека се вратила дома девојката (22) која беше пријавена дека се одалечила од домот.

Од МВР демантираат: Скопјанецот не напаѓал случајни минувачи, го нападал неговиот познаник !!

ДЕМАНТ: СВР Скопје го расчисти инцидентот во врска со споделено видео по портали за маж кој наводно агресивно се однесувал кон случајни минувачи -...

Се трага по 22-годишна девојка, таткото пријавил во полиција дека ја нема.

Денеска (09.12.2023) во 04.30 часот во Полициската станица Карпош, Д.М.(53) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Т.М.(22) од Скопје. Се преземаат...