7.9 C
Ohrid
петок, април 19, 2024
ПочетнаЗабаваОткако граѓаните се пожалија за превисоката цена на картите- Дарио им одговори:...

Откако граѓаните се пожалија за превисоката цена на картите- Дарио им одговори: Aко ви е скапо да си седите дома !!!

Најавениот концерт на поп музичарот Дарио и Миг 21, кој ќе се одржи во Македонската Филхармонија на 17-ти февруари ги израдува љубителите на неговата музика, но истовремено се појавија и реакции поради цената на влезниците.

Имено, влезници по цена од 1.200 денари и ВИП влезници за 1.500 денари, според коментарите на социјалните мрежи, за некого е премногу, ако се земе во предвид нашиот стандард, додека пак има и такви кои сметаат дека за естраден уметник како Дарио, цената е соодветна. Околу тоа што мисли Дарио за коментарите по повод цените за влезниците, во емисијата Бекстејџ, тој вели дека според некои луѓе, премногу е да платат за уметник кој 40 години се труди, работи и создава песни и хитови, но не им е скапо да платат карта за негови колеги од соседството, кои биле во турбо фолк фазон, и кои чинеле три, четири или пет пати повеќе, од цената на билетот за неговиот концерт.

Тоа е апсурд. Подобро да не давам коментари, секој си има свое мислење, јас го почитувам, на оној на кој му е скапо нека седи дома и нека ја слуша музиката. Оној кој ќе испочитува и ќе дојде, јас ќе му возвратам десет пати повеќе – порача музичарот.

Неговиот концерт е по повод 40 години на сцената, и е во склоп на проектите со кои Авалон Продукција слави 30 години постоење.

Вики Клинчарова ФОКУС

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...

Се истепале професорки во средно училиште во Битола

Вчера во СВР Битола, 28-годишната Х.Т. од Битола пријавила дека во средно училиште во Битола била физички нападната од нејзината колешка Ј.Н., соопшти МВР. Од...

Се огласи Паљото од Битола: Лажно сум пријавен дека сум пукал со воздушна пушка во бездомно куче од тераса

Зоран Лазаревски – Паљо, познат фитнес тренер и бодибилдер, како и поранешен кандидат за градоначалник на Битола, за „Слободен печат“ вели дека лажно е...

Малолетно момче заедно со неговиот татко натепале полициски службеници со метален предмет !!

Шеесет и четиригодишен кумановец и неговиот малолетен син биле приведени вчера откако со метален предмет нападнале полициски службеници. На 18.04.2024 во 00.35 часот во Куманово,...