7.5 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаМакедонијаЌе земе ли 200 евра? Љупчо Николовски го откри идентитетот на полицаецот...

Ќе земе ли 200 евра? Љупчо Николовски го откри идентитетот на полицаецот од Деве Баир за кој Бугарите даваат пари

Министерот за земјоделство Љупчо Николовски, намерно или ненамерно го откри идентитетот на полицаецот од Граничниот премин Деве Баир кон кого бугарските граѓани се однесуваа агресивно.За името на овој полицаец претседателот на бугарската фондација „Македонија“ Виктор Стојанов нудеше 200 евра.

Горд сум на професионалноста на сите полициски службеници на граничниот премин Деве Баир и на мојот другар Дарко-напиша министерот.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски ги повика Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство.

ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство. Повкиот го упати лично...

Мицкоски до Ковачевски: Со вас Македонија нема европска иднина, со Артан и Али заглавивте во калта на вашите ситни интереси и среброљубие

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа митинг и во Берово, каде пред присутните се обрати и претседателот Христијан Мицкоски, кој му одговори на Димитар Ковачевски кој во...

Бисера: До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава.

До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава. Ги впишавме македонските патишта во мапата на...

Димитириевски: Нема теорија да коалицираме со СДСМ

Со актуелното раководство на СДСМ, кое многу се огреши, нема теорија да коалицираме. Со ВМРО-ДПМНЕ, прво да расчистат со заостанати коруптивни дела од претходната...