17.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаМакедонијаДвајца охриѓани физички се пресметале: Едниот завршил во Општата болница, другиот во...

Двајца охриѓани физички се пресметале: Едниот завршил во Општата болница, другиот во болницата “Св Еразмо”

На 07.02.2023 во 13.15 часот во СВР Охрид било пријавено е пред деловен објект во близина на спортско – рекреативниот центар „Билјанини извори“ во Охрид, од страна на две лица од Охрид на возраст од 47 и 26 години бил нарушен јавниот ред и мир со употреба на остар предмет, на што претходела нивна меѓусебна вербална расправија, информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Притоа, со телесни повреди се здобило 47 годишното лице констатирани во Општа болница во Охрид, додека 26 годишникот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во болницата „Св.Еразмо“. По целосно расчистување на случајот, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава, додава Димоски.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Влада: 24 април и 8 мај се неработни денови, се препорачува и приватниот сектор да не работи

Деновите кога ќе се одржат изборите за претседател на Македонија и за пратеници во Собранието се прогласени за неработни денови за сите граѓани на...

Пецаков уште еднаш им одговори на сите што сакаат да го оцрнат предизборно !

🗣Со оглед на тоа дека бев прозван од некои иницијативи и медиуми во врска со изградба на хотел во месноста Горица, а во интерес...

Голема акција во Идризово: Уапсени 17 затворски полицајци, веќе се однесени во Суд

Во голема акција во затворот Идризово утрово, уапсени се 17 припадници на затворската полиција, кои веќе се во Суд. Акцијата ја води Обвинителството за организиран...

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...