8.9 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаСветГо извлекле од урнатините со цигара во уста. (ВИДЕО)

Го извлекле од урнатините со цигара во уста. (ВИДЕО)

И’ покрај ужасните околности во кои е создадена, една фотографија од Турција успеа да донесе насмевка на лицата на твитерџиите.

На неа се гледа човек кој е извлечен од урнатините два дена по разорниот земјотрес во Турција, но она што на многумина им паднало во очи е тоа што држел цигара во рака додека спасувачките екипи го ставале на носилка.

Видеото го објави турското Министерство за одбрана, кое соопшти дека е снимено во уништен станбен комплекс во Адијаман во средата наутро. Станува збор за Сонер Тугтекин, а на снимката се слуша како членот на брзата помош на турски вели: „Вујче, само фрли ја таа цигара и легни на грб. Ќе ти дадат нова кога ќе стигнеме до болница“.

 

И покрај тоа што спасувачот му рекол да ја фрли цигарата, човекот продолжил да се обидува да ја испуши. Беше објавено дека рекол дека попрво би пушел цигара отколку да оди во болница.

Еден од коментарите на Твитер беше: „Се насмеав“, а многумина напишале дека спасениот човек кој едвај чекал да запали цигара е бескрајно сладок.
„Трагично но разбирливо“, „Ова е единственото нешто што ме насмеа во последната недела“, „Ова е една од легендарните фотографии“, „Ова ме натера да се кикотам“, се само дел од коментарите.

Видеото погледнете го со клик ТУКА.

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Маричиќ до тетка Верица: Како ќе растат внуците, така и пензиите ќе растат !!

Меѓународниот секретар на СДСМ и кандидат за пратеник, Бојан Маричиќ, оствари средба со граѓаните пензионери од Изборната единици 1, каде што тој е дел...

Повторно го згрешивме знамето: Македонската армија и се заблагодари на Норвешка со знаме на Исланд

Македонската армија преку Фејсбук и се заблагодари на Норвешка, но го згреши знамето, па го искористи тоа на Исланд. „Моторните возила од Кралството Норвешка веќе...

Рибар во албанскиот дел на Охридското Езеро улови коран тежок 13,2 килограми

Рибарот Ylli Jaçellari во албанскиот дел на Охридското Езеро успеа да улови пастрмка – коран тежок 13,2 килограми. Тој е 45-годишен лиценциран риболовец од Уденишт,...

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...