14.9 C
Ohrid
сабота, април 13, 2024
ПочетнаМакедонијаСветлечки објект снимен на небото над Охрид

Светлечки објект снимен на небото над Охрид

Граѓани на небото над Охрид вечерва забележале објект со стотици светла. Се движел во североисточен правец, а бил забележан и во руралните средини во околината на Охрид.

Место за паника нема. Се работи за сателитите „Starlink“ кои орбитираат околу Земјата.

Читател на ohridnews сподели фотографии од сателитите видени вечерва на небото на Охрид. Ваквата глетка не е ништо невообичаено, за што сведочат бројни луѓе од сите страни светот.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски го нарече Пендаровски кукавица..

На митингот на кандидатката Гордана Силјановска-Давкова во Тетово претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нагласи дека Стево Пендаровски и СДСМ ништо не зборувале за извештајот...

Пендаровски убеден дека ќе победи: Точно за еден месец од денеска започнува мојот втор мандат

Пред жителите на Карпош вечерва претседателскиот кандидат Стево Пендаровски повтори дека без остаток беше и ќе остане претседател за сите. Ова, како што рече...

Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија

Македонската Традиционална Таеквонд-о Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (Таеквондо ИТФ) под водство на претседателот Марјанчо Лазаревски...

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември во Охрид.

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември. Таму започнаа активности за гребење на постоечкиот асфалт, по што следуваат подготовките за асфалтирање. Претходно на...