18.9 C
Ohrid
вторник, мај 28, 2024
ПочетнаЗабаваБугарскиот рапер Устата напиша песна за Македонија: Македонци бидете посмирени, зошто бугарска...

Бугарскиот рапер Устата напиша песна за Македонија: Македонци бидете посмирени, зошто бугарска крв тече низ вашите вени..(ВИДЕО)

„Прва лекција за историјата на Македонија. Тоа не е земја, тоа е територија“.

Со овие зборови раперот Иван Динев-Устата со своите фанови на својот Фејсбук профил сподели нови рими посветени на нашата земја.

„Мала провинција со големи амбиции, израсната во бугарски традиции“ – пее Устата и во заклучок додава:

„Ако сакате, ќе има уште.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Африм Гаши избран за претседател на Собранието на Македонија

Со 76 ласа за и 6 против, Африм Гаши е избран за претседател на Собранието на Македонија. Против гласаа само пратениците од Левица.

Силјановска Давкова: На венецот сакав да пишува РС Македонија, но немаше место

Претседателката Гордана Силјановска Давкова објасни зошто на венецот што го положи на гробот на сесловенските просветители, браќата Кирил и Методија во Рим, не го...

Змија во мензата во студентскиот дом „Стив Наумов“

Директорот на Државниот студентски дом Скопје (ДСД Скопје), Виктор Велевски за Мета.мк потврди дека змијата влегла во студентската менза и дека институцијата е запознаена...

Гром удрил во авионот на македонските одбојкари

Враќањето на македонските одбојкари кои учествуваа на турнир од Европската златна лига во Белгија е пролонгирано, бидејќи вчера гром удрил во авионот за време...