9.9 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонијаПејачката Кристина Горовска која падна од зграда во Центар се уште се...

Пејачката Кристина Горовска која падна од зграда во Центар се уште се бори за живот!

Кристина Горовска, пејачката од македонската група „Бернајс пропаганда“ е сместена во скопската болница „Мајка Тереза“ ​​на одделот за интензивна нега каде се уште се бори за живот, пишува загрепскиот музички портал „Равно до дна“, пренесува српска „Нова“.

Од неименувани извори, порталот дознава дека несреќата што се случи на булеварот Климент Охридски во Скопје на 12 февруари, каде што биле пронајдени Горовска и починатиот маж, најверојатно била несреќен случај. СВР Скопје спроведе истрага и прибира докази за расветлување на настанот.

„Поминаа некои критични фази, но лекарите и понатаму велат дека не излегла опасната зона, се уште е критично“, јавува еден од блиските извори од Скопје за порталот кој за оваа прилика побарал да остане анонимен и кој сепак оптимистички додал: „Веруваме дека ќе се извлече“.

Според информациите кое што пред неколку дена ги објави Министерството за внатрешни работи, починатиот маж бил пронајден паднат пред зграда во центарот на Скопје, заедно со К.Г. Кај него била констатирана смрт на лице место, додека К.Г. со тешки телесни повреди е пренесена во болница за укажување помош.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Штипјанец на куќата си направил мини ветерница, па сега комшиите се жалат бидеќи била бучна па неможеле да спијат навечер !!

Мини ветерница на покрив во Штип Ентузијаст од улицата „Димо Хаџи Димов“ во Штип на покривот од својата куќа си направил мини ветерница. Експериментот веројатно...

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...