15.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаМакедонијаМанасков: Ако ми дозволат, јас можам да помогнам да ги вратат податоците...

Манасков: Ако ми дозволат, јас можам да помогнам да ги вратат податоците на Фондот за здравство

Ѓорги Манасков, претседател на Стопанската комора за енергетика на Македонија,
вечерва преку објава на фејсбук ја информира јавноста дека стои на располагање
да помогне да се вратат изгубените податоци од Фондот за здравство.
Вели дека тој го правел софтверот во ФЗО, а од тогаш до денес тој многу пати бил
дополнуван и доработуван.
„Не верувам дека нема ,,BACKUP,, на податоците во Фондот за Здравство!!! Јас го
правев софтверот за ЗДРАВСТВО во ,,CLIPPER ,, програмски јазик и DBASE база и ја
имам базата до 1996 година . А, од тогаш до денес е многу пати софтверот
дополнуван и доработуван… Не е потребно да се бараат надворешни експерти. !!!

Јас, стојам на располагање и ја нудам мојата помош да ги вратам податоците ,,
доколку ми дозволат,, и во било која база да се или во кој хард диск Ви стојам на
располагање… !!! Каде се нашите експерти, програмери и стручни кадри???“, се
вели во фејсбук објавата на Манасков.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Влада: 24 април и 8 мај се неработни денови, се препорачува и приватниот сектор да не работи

Деновите кога ќе се одржат изборите за претседател на Македонија и за пратеници во Собранието се прогласени за неработни денови за сите граѓани на...

Пецаков уште еднаш им одговори на сите што сакаат да го оцрнат предизборно !

🗣Со оглед на тоа дека бев прозван од некои иницијативи и медиуми во врска со изградба на хотел во месноста Горица, а во интерес...

Голема акција во Идризово: Уапсени 17 затворски полицајци, веќе се однесени во Суд

Во голема акција во затворот Идризово утрово, уапсени се 17 припадници на затворската полиција, кои веќе се во Суд. Акцијата ја води Обвинителството за организиран...

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...