17.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаМакедонијаЗапалиле автомобил на полицаец паркиран во полициската станица во Арачиново

Запалиле автомобил на полицаец паркиран во полициската станица во Арачиново

Завчера за време на работа во дворот на Полициската станица во Арачиново било запалено возило на припадник на МВР, објави експрес.мк.

Возилото на полицискиот службеник кој вршел службени задачи во полициската станица му било запалено од страна на засега непознат сторител.

За овој несекојдневен настан што се случил во дворот на полициската станица во Арачиново јавува полициски службеник и активист.

Во инцидентот нема загинати или поврдени.

Во билтенот на настани на МВР нема информација за настанот за кој информира полицискиот службеник на социјалните мрежи.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Влада: 24 април и 8 мај се неработни денови, се препорачува и приватниот сектор да не работи

Деновите кога ќе се одржат изборите за претседател на Македонија и за пратеници во Собранието се прогласени за неработни денови за сите граѓани на...

Пецаков уште еднаш им одговори на сите што сакаат да го оцрнат предизборно !

🗣Со оглед на тоа дека бев прозван од некои иницијативи и медиуми во врска со изградба на хотел во месноста Горица, а во интерес...

Голема акција во Идризово: Уапсени 17 затворски полицајци, веќе се однесени во Суд

Во голема акција во затворот Идризово утрово, уапсени се 17 припадници на затворската полиција, кои веќе се во Суд. Акцијата ја води Обвинителството за организиран...

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...