7.5 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаМакедонијаКовачевски за Лазаров и Латас: Имам 17-годишна ќерка и се срамам шт...

Ковачевски за Лазаров и Латас: Имам 17-годишна ќерка и се срамам шт личности се шегуваат на сексуално насилство!

Премиерот Димитар Ковачевски истакна дека е шокиран после интервјуто на Драган Павловиќ-Латас кај јутјуберот Стефан Лазаров.

Како што истакна тој, срамно е што постојат луѓе во Македонија кои се шегуваат на чувствутелна тема како сексуално насилство.

Јавноста беше во шок после тоа интервју и институциите ќе постапат според законот во Северна Македонија. Јас имам 17 годишна ќерка и се срамам што личности се шегуваат на сексуално насилство. Доколку е можно, согласно процедурите, во Собранието, но јас не можам да продолжам со одговарање на пратенички прашања“, рече Ковачевски.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски ги повика Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство.

ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство. Повкиот го упати лично...

Мицкоски до Ковачевски: Со вас Македонија нема европска иднина, со Артан и Али заглавивте во калта на вашите ситни интереси и среброљубие

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа митинг и во Берово, каде пред присутните се обрати и претседателот Христијан Мицкоски, кој му одговори на Димитар Ковачевски кој во...

Бисера: До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава.

До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава. Ги впишавме македонските патишта во мапата на...

Димитириевски: Нема теорија да коалицираме со СДСМ

Со актуелното раководство на СДСМ, кое многу се огреши, нема теорија да коалицираме. Со ВМРО-ДПМНЕ, прво да расчистат со заостанати коруптивни дела од претходната...