13.9 C
Ohrid
сабота, април 13, 2024
ПочетнаМакедонијаНа кој новинар во Македонија му бил понуден стан за да не...

На кој новинар во Македонија му бил понуден стан за да не објави вест?

Во најновата емисија на „Нешто конкретно“ гостуваа новинарите од помладата генерација, Матеја Петровски, Кристина Атовска, Љупчо Златев и Сунаи Сабриоски. Нивната темпераментност, искреност, спонтаност и уникатност ги прави посебни. Во емисијата зборуваа за искуството во новинарството, патот до нивната цел, но и непријатните ситуации кои ги доживеале-пишува ЗаСе

Па така кога Снеже Велков ги праша на кого му понудиле пари да напише или да не напише нешто за некого тие одговорија – на сите реално! Понудите за поткуп се искачиле до таму што на еден од нив му бил понуден и стан, „пари не ми понудиле, но понудија станче“ рече новинарот Сунаи Сабриоски кој секако ја одбил понудата.

За повеќе пикантерии што новинарите ги открија во нашата емисија погледнете ја ела на следниот линк:

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски го нарече Пендаровски кукавица..

На митингот на кандидатката Гордана Силјановска-Давкова во Тетово претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нагласи дека Стево Пендаровски и СДСМ ништо не зборувале за извештајот...

Пендаровски убеден дека ќе победи: Точно за еден месец од денеска започнува мојот втор мандат

Пред жителите на Карпош вечерва претседателскиот кандидат Стево Пендаровски повтори дека без остаток беше и ќе остане претседател за сите. Ова, како што рече...

Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија

Македонската Традиционална Таеквонд-о Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (Таеквондо ИТФ) под водство на претседателот Марјанчо Лазаревски...

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември во Охрид.

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември. Таму започнаа активности за гребење на постоечкиот асфалт, по што следуваат подготовките за асфалтирање. Претходно на...