7.5 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаСветПејачот Немања Вуковиќ од „Ѕвездите на Гранд“ загина во сообраќајка

Пејачот Немања Вуковиќ од „Ѕвездите на Гранд“ загина во сообраќајка

Пејачот во „Ѕвездите на Гранд“ Немања Вуковиќ загина во понеделникот во сообраќајка на автопатот од Шид кон Белград во Србија. Медиумите пренесоа дека со автомобилот излетал од патот и удрил во заштитна ограда. По ударот излегол од автомобилот и почнал да оди по патот.
На него налетал автобус кој се движел во правец кон Бања Лука.
„Непосредно пред несреата, Немања доживеал незгода кога со автомобилот излетал од патот и удрил во заштитна ограда. Потоа, наводно излегол и се обидел да го премине патот и да дојде на лентата за спротивен правец, односно од Шид кон Белград“, рече извор запознат со истрагата, за српските медиуми.

Немања починал брзо по трагедијата. Смртта ја утврдил доктор од Итната помош кој со својот тим брзо дошол на место на несреќата. За потсетување, Немања е од местото Фоч во Босна и Херцеговина, а беше дел од „Ѕвездите на Гранд“ во 2019 година.
Reporter.Mk

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски ги повика Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство.

ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство. Повкиот го упати лично...

Мицкоски до Ковачевски: Со вас Македонија нема европска иднина, со Артан и Али заглавивте во калта на вашите ситни интереси и среброљубие

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа митинг и во Берово, каде пред присутните се обрати и претседателот Христијан Мицкоски, кој му одговори на Димитар Ковачевски кој во...

Бисера: До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава.

До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава. Ги впишавме македонските патишта во мапата на...

Димитириевски: Нема теорија да коалицираме со СДСМ

Со актуелното раководство на СДСМ, кое многу се огреши, нема теорија да коалицираме. Со ВМРО-ДПМНЕ, прво да расчистат со заостанати коруптивни дела од претходната...