7.9 C
Ohrid
петок, април 19, 2024
ПочетнаМакедонијаЉупче Златев: Многу сум познат, еве кога се шетам мора да носам...

Љупче Златев: Многу сум познат, еве кога се шетам мора да носам наочари и капче за да не ме прашуваат луѓето за анализи и за политика..

Од што многу луѓе ми приоѓаат мене ми е малку непријатно морам да признаам, и јас за тоа најчесто кога си се шетам низ Скопје си се шетам во капче, наочари и тренерки за да не ме видат во препознатливо издание, еве некни идам на банкомат, и чекам сега редица пет души на банкомат да проверам дали имам нешто пари, немав, небитно, чекам знаеш онака и пред мене имаш една жена еден маж и позади мене еден и ме гледаат и одма ме прашуваат што е ова што се десило со Бугарија овој онака рекол овој вака рекол.
Љупче Златев во ,,Радио Лидер”.
ВИДЕ ТУКА

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...

Се истепале професорки во средно училиште во Битола

Вчера во СВР Битола, 28-годишната Х.Т. од Битола пријавила дека во средно училиште во Битола била физички нападната од нејзината колешка Ј.Н., соопшти МВР. Од...

Се огласи Паљото од Битола: Лажно сум пријавен дека сум пукал со воздушна пушка во бездомно куче од тераса

Зоран Лазаревски – Паљо, познат фитнес тренер и бодибилдер, како и поранешен кандидат за градоначалник на Битола, за „Слободен печат“ вели дека лажно е...

Малолетно момче заедно со неговиот татко натепале полициски службеници со метален предмет !!

Шеесет и четиригодишен кумановец и неговиот малолетен син биле приведени вчера откако со метален предмет нападнале полициски службеници. На 18.04.2024 во 00.35 часот во Куманово,...