8.9 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаМакедонијаMВР објави детали за средношколецот Јован: Никој не го отрул со дрога...

MВР објави детали за средношколецот Јован: Никој не го отрул со дрога момчето, смртта е настаната по пад од височина !!!!

МВР објави детали за средношколецот Јован, од скопската гимназија „Георги Димитров“ кој беше пронајден мртов. Веста за неговата смрт на социјалните мрежи ја објави професорката Виолета Ачковска.

Таа напиша дека бил отруен од дрога, но мајката на Јован во меѓувреме се огласи на социјалните мрежи и напиша дека не се работи за самоубиство во никој случај.

Според соопштението на полицијата, тинејџерот бил пронајден со повреди настанати од пад од висина.

– На 12.03.2023 во СВР Скопје е пријавено дека на плочник пред зграда на подрачјето на Центар е пронајден починат Ј.Т.(18). Извршен е увид од страна на полициски службеници и по насока на Јавен обвинител телото е дадено на обдукција, при што е утврдено дека починал поради повреди настанати од пад од висина – информираат од МВР.

Неговите другари и сооченици, вчера на гробиштата во „Бутел“ го испратиле Јован во своето вечно почивалиште.

СЕ ОГЛАСИ МАЈКАТА НА ПОЧИНАТИОТ ТИНЕЈЏЕР: ИНСТИТУЦИИТЕ СИГУРНО ЌЕ ГО ЗАТВОРАТ СЛУЧАЈОТ КАКО САМОУБИСТВО, ТАКА Е НАЈЛЕСНО. МОЈА ВИНА Е ОСТАНАВ ТУКА ДА ГО РАСТАМ

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Маричиќ до тетка Верица: Како ќе растат внуците, така и пензиите ќе растат !!

Меѓународниот секретар на СДСМ и кандидат за пратеник, Бојан Маричиќ, оствари средба со граѓаните пензионери од Изборната единици 1, каде што тој е дел...

Повторно го згрешивме знамето: Македонската армија и се заблагодари на Норвешка со знаме на Исланд

Македонската армија преку Фејсбук и се заблагодари на Норвешка, но го згреши знамето, па го искористи тоа на Исланд. „Моторните возила од Кралството Норвешка веќе...

Рибар во албанскиот дел на Охридското Езеро улови коран тежок 13,2 килограми

Рибарот Ylli Jaçellari во албанскиот дел на Охридското Езеро успеа да улови пастрмка – коран тежок 13,2 килограми. Тој е 45-годишен лиценциран риболовец од Уденишт,...

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...