13.9 C
Ohrid
сабота, април 13, 2024
ПочетнаМакедонијаДодека во Собрание се гласало за амнестијата, Мицко со две пратенички си...

Додека во Собрание се гласало за амнестијата, Мицко со две пратенички си терал партиска агенда во Битола!

Додека во Собранието на Република Македонија се гласаше предлог-Законот за амнестија на осудените за 27 април, Христијан Мицкоски заедно со Олга Лозановска и Силвана Ангелевска пратенички во Собранието си водеа партиска агенда во Битола.

Според партиските настани на ДПМНЕ Мицкоски оствари средба со стопанственици од Општина Битола, каде се зборувало за развојот на Битола додека во Собранието се гласа предлог-Закон за амнестија на осудените за 27 април, кои дел од тие осуденици се во потесна врска со ДПМНЕ.

Што значи дека Мицкоски придружуван од пратеничките кои земаат народни пари и за време на Седница на Собранието на Република Македонија остваруваат партиски средби директно учествувал во саботирањето на предлог-Законот.

Од друга страна пак неговиот најблизок соработник потпретседателот на партијата исто така не го поддржа овој закон и оттука се потврдува дека Мицкоски координирано ги повлекол своите пратеници со цел предлог-Законот за амнестија на осудените за 27 април да не помине!

Дали со овој потег Мицкоски и официјално ги потврди новите осум пратеници кои ќе гласаат за уставни измени?
Пишува Левица

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски го нарече Пендаровски кукавица..

На митингот на кандидатката Гордана Силјановска-Давкова во Тетово претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нагласи дека Стево Пендаровски и СДСМ ништо не зборувале за извештајот...

Пендаровски убеден дека ќе победи: Точно за еден месец од денеска започнува мојот втор мандат

Пред жителите на Карпош вечерва претседателскиот кандидат Стево Пендаровски повтори дека без остаток беше и ќе остане претседател за сите. Ова, како што рече...

Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија

Македонската Традиционална Таеквонд-о Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (Таеквондо ИТФ) под водство на претседателот Марјанчо Лазаревски...

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември во Охрид.

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември. Таму започнаа активности за гребење на постоечкиот асфалт, по што следуваат подготовките за асфалтирање. Претходно на...