14.9 C
Ohrid
сабота, април 13, 2024
ПочетнаМакедонијаУстијановски извојува голема победа против Саргисон !!!!

Устијановски извојува голема победа против Саргисон !!!!

Сон во неговото прво дерби. Младиот Кристијан Устијановски се бореше против многу поискусниот Саргисон во неговото прво професионално деби во Сабота на 18ти Март во Голд Кост Австралија во које извојува голема победа.

Младиот Кристијан кој живее во Сиднеј Австралија неодамна ја освои аматерската титула на австралискиот Хекс и успеа да влезе во професионалните редови. Тој исто така има освоено многу австралиски Џиу Џицу титули, носител е на пурпурен појас во бразилскиот Jiu jitsu, а има и многу победи во кик -бокс натпревари
Кристијан е роден во Австралија но неговите бабa и дедо по татко и мајка се по потекло од Македонија- охридско и битолско.
Кристијан се надева дека еден ден ќе ја претставува Австралија како и Македонија на најголемата сцена на УФЦ (UFC)

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски го нарече Пендаровски кукавица..

На митингот на кандидатката Гордана Силјановска-Давкова во Тетово претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нагласи дека Стево Пендаровски и СДСМ ништо не зборувале за извештајот...

Пендаровски убеден дека ќе победи: Точно за еден месец од денеска започнува мојот втор мандат

Пред жителите на Карпош вечерва претседателскиот кандидат Стево Пендаровски повтори дека без остаток беше и ќе остане претседател за сите. Ова, како што рече...

Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија

Македонската Традиционална Таеквонд-о Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (Таеквондо ИТФ) под водство на претседателот Марјанчо Лазаревски...

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември во Охрид.

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември. Таму започнаа активности за гребење на постоечкиот асфалт, по што следуваат подготовките за асфалтирање. Претходно на...