7.9 C
Ohrid
петок, април 19, 2024
ПочетнаЗабаваЗатвор за лезбијка што му се качила на маж додека спиел

Затвор за лезбијка што му се качила на маж додека спиел

Жена во Северна Ирска е осудена на четири години затвор откако признала дека присилила маж на секс додека тој спиел. Како што пренесува „Дејли мејл“, судијата ѝ порачал на 41-годишната Тања Лорд дека „нема разлика меѓу силувањето на мажи и жени“, велејќи дека жртвата сега е ментално осакатена.

Тој откри дека жртвата посетува одредени советувања, зема препишани лекови за неговото ментално здравје и дека како резултат на силувањето, тој не им верува на луѓето и „се чувствува сам“.

Лорд, која е лезбијка, веќе се изјасни за виновна за сексуален напад во нејзиниот дом во Ко Армаг на претходното рочиште во судот во Крајгавон. Таа признала дека го навела мажот „да се вклучи во сексуална активност што вклучува пенетрација на пенисот во вагината и дека тој не се согласувал на сексуалната активност“.

Обвинителот Џозеф Марфи рече дека човекот пиел цел ден и се сретнал со Лорд откако таа завршила со работа на 23 јуни 2020 година. Тие се вратиле во нејзината куќа, испиле уште неколку пијачки и јаделе, а потоа си легнале. Во тој момент и двајцата биле во шорцеви. Жртвата верувала дека нема да дојде до никаков сексуален однос бидејќи знаел дека Лорд е лезбејка, меѓутоа, во раните утрински часови се разбудил откако почувствувал болка во градите.

Кога дошол при себе сфатил дека боксерите му се спуштени до колена, неговиот пенис е во Лорд, a таа скока горе-долу.

Tој ја оттурнал Лорд, а таа се преправала дека спие. Човекот набрзо станал и се симнал долу „да процесира што му се случило“. Потоа разговарал со својата мајка и партнерката пред да го пријави инцидентот во полиција.

Тие го однеле во истражниот центар за силување каде морал да направи интимен преглед, да му се земат брисеви од интимните делови и разговара со детективи. Судот слушнал дека токму овие брисеви помогнале да се изгради случајот против Лорд бидејќи, иако таа тврдела дека немало сексуален контакт, нејзиниот целосен ДНК профил бил пронајден на пенисот на жртвата.

Кога беше испрашувана, Лорд немала објаснување зошто нејзината ДНК е пронајдена на брисевите од неговата интима. Повеќе од две години по инцидентот, по постојаното одложување и прекини на судењето, таа конечно се изјаснила за виновна.

Покрај четиригодишната казна, Лорд била ставена во полицискиот регистар на сексуални престапници.
фото:илустрација

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...

Се истепале професорки во средно училиште во Битола

Вчера во СВР Битола, 28-годишната Х.Т. од Битола пријавила дека во средно училиште во Битола била физички нападната од нејзината колешка Ј.Н., соопшти МВР. Од...

Се огласи Паљото од Битола: Лажно сум пријавен дека сум пукал со воздушна пушка во бездомно куче од тераса

Зоран Лазаревски – Паљо, познат фитнес тренер и бодибилдер, како и поранешен кандидат за градоначалник на Битола, за „Слободен печат“ вели дека лажно е...

Малолетно момче заедно со неговиот татко натепале полициски службеници со метален предмет !!

Шеесет и четиригодишен кумановец и неговиот малолетен син биле приведени вчера откако со метален предмет нападнале полициски службеници. На 18.04.2024 во 00.35 часот во Куманово,...