17.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаМакедонијаТијана Дапчевиќ: Македонија никогаш не ми го пружи тоа што ми го...

Тијана Дапчевиќ: Македонија никогаш не ми го пружи тоа што ми го даде Србија

Тијана Дапчевиќ е една од најпрепознатливите уметници на нашите простори, но и во регионот. Прославена музичарка и актерка, таа ја изгради својата кариера исклучиво со помош на талентот, уникатноста и шармот.

Таа важи за една од најдуховитите жени меѓу познатите и бидете сигурни дека забавата со неа нема да недостига. Зад себе остави неизбришлив музички, актерски и уметнички белег. Оваа пејачка со македонско потекло, со адреса во Белград, каде го изгради своето семејно гнездо, е сопственик на многу хитови кои ги пеат сите генерации, објави Бекстејџ.

Не ја гледаме често во Македонија, бар онолку колку што таа би сакала, уште помалку во некое телевизиско шоу, интервју, но естрадниот магазин Бекстејџ не би било она кое што е доколку нема ексклузива, досега зборувала јасно и гласно за многу теми, искрено и отворено, но овој разговор некако се чувствува дека е потполно искрена како никогаш досега, зборуваше за Македонија, третманот, почитувањето кое го добива од својата земја, Тамара, и со солзи во очите откри што и ја крепи љубовта кон Македонија“ – се наведува во најавата на емисијата.

Емотивното гостување на Тијана погледнете го во продолжение:

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Влада: 24 април и 8 мај се неработни денови, се препорачува и приватниот сектор да не работи

Деновите кога ќе се одржат изборите за претседател на Македонија и за пратеници во Собранието се прогласени за неработни денови за сите граѓани на...

Пецаков уште еднаш им одговори на сите што сакаат да го оцрнат предизборно !

🗣Со оглед на тоа дека бев прозван од некои иницијативи и медиуми во врска со изградба на хотел во месноста Горица, а во интерес...

Голема акција во Идризово: Уапсени 17 затворски полицајци, веќе се однесени во Суд

Во голема акција во затворот Идризово утрово, уапсени се 17 припадници на затворската полиција, кои веќе се во Суд. Акцијата ја води Обвинителството за организиран...

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...