19.9 C
Ohrid
четврток, мај 30, 2024
ПочетнаМакедонијаСудот ослободи Кочанчанка од затвор- На мажот му ставила апчиња...

Судот ослободи Кочанчанка од затвор- На мажот му ставила апчиња во манџата за да помине мирна ноќ со децата

Судот ослободи Кочанчанка од затвор. На мажот му ставила апчиња во манџата за да помине мирна ноќ со децата

Жртва на семејно насилство од источна Македонија која што сопругот ја тепал, му ставила 20 апчиња за крвен притисок во компир-манџата што му ја спремила за вечера по што судот во Кочани ја прогласи за виновна за кривично дело „убиство во обид“. Адвокатот на жртвата испрати жалба до апелација при што апелациониот суд ја ослободи од вина кочанчанката која е мајка да две малолетни деца…

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиднеј: СВЕЧЕНО ПРОСЛАВЕН ДЕНОТ НА СЕСЛОВЕНСКИТЕ ПРОСВЕТИТЕЛИ СВЕТИ КИРИЛ И МЕТОДИЈ

Пишува  Тоде Кабровски Минатата недела на 26 мај 2024 година во организација на Македонскиот просвето-училишен одбор на Нов Јужен Велс со сите Македонски училишта во...

Пецаков: По повод 30. Мај, Светскиот ден на лица со Мултипла склероза, упатувам јавна поддршка

По повод 30. Мај, Светскиот ден на лица со Мултипла склероза упатувам јавна поддршка до сите наши сограѓани кои се борат со ваков животен...

Фатени лица од Охрид и Бугарија- Се претставувале како полицајци

Поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „измама“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е.И.В.(58) од Република Бугарија и А.Т.(41) од Охрид. Во...

Македонче: Александар Лазовски, успешен магистрант на Харвард !

Честитки за нашиот Александар Лазовски, стипендист и признат студент лидер за вештачка интелигенција (AI) и образование, кој ја заврши својата магистратура по образование (2023–24)...