6.9 C
Ohrid
петок, април 19, 2024
ПочетнаМакедонијаЈадриоски: По повод Велигденските празници, започнува акцијата за собирање помош за семејства...

Јадриоски: По повод Велигденските празници, започнува акцијата за собирање помош за семејства на Уставобранителите.

Ве молам за внимание!❗

Како што имав навестено по повод велигденските празници, почињаме со акцијата за собирање помош за семејства на Уставобранители. Собирањето помош ќе се состои во собирање храна, облека за деца и финанскиска помош за едно семејство.

Од храна…❗
Потребни се сувомесно, зденка, маслинка, кашкавал, сирење, конзерви (туна, паштета, нарезак), тестенини,тетрапак млеко, тегла салати (цвекло, руска и слично), супи и слично. Храна која ќе има подолг рок на траење.

Финанскиска помош за едно семејство е потребна, и секој кој сака да донира и помогне нека ме контактира во инбокс да му оставам податоци од трансакциска од семејството.

Овај пат собираме помош и во облека, за помали дечиња. Облека која нема да е носена, без разлика колку и да е чиста и зачувана., Сакам на тие дечиња да се потрудиме да им купиме облека која ќе е нова и ќе направи да се чуствуваат поубаво и топло од емоции за време на празниците. Никој не бара брендови и скапа облека, напротив, облека која ќе е нормална и со пристапна цена за секој. Тие деца заслужуваат да одвоиме по малку за да добијат маичка, тренерка, блузичка или што и да е, и да е соодветно подарено.

Потребна е облека за …
Женски дечиња четири, едно од 5, две по 13 години и 1 од 16 години.
Машки дечиња четири, две по 5 години, едно 8 и едно 16.

Вашето споделување на овај статус, е исто така од голема важност и помош❗

Браќа и сестри, кој колку може и што може, и сите заедно да придонесеме да разубавиме и олесниме велигденските празници на луѓе кои премногу дадоа за Македонија.

Благодарам на вашето внимание❗

Организацијата е народот и народот е организацијата❗ СИТЕ ШТО САКААТ ДА ДОНИРААТ И КАДЕ ДА СЕ ОБРАТАТ ПРИТИСТНЕТЕ ТУКА- КРИСТИЈАН ЈАДРИОСКИ

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...

Се истепале професорки во средно училиште во Битола

Вчера во СВР Битола, 28-годишната Х.Т. од Битола пријавила дека во средно училиште во Битола била физички нападната од нејзината колешка Ј.Н., соопшти МВР. Од...

Се огласи Паљото од Битола: Лажно сум пријавен дека сум пукал со воздушна пушка во бездомно куче од тераса

Зоран Лазаревски – Паљо, познат фитнес тренер и бодибилдер, како и поранешен кандидат за градоначалник на Битола, за „Слободен печат“ вели дека лажно е...

Малолетно момче заедно со неговиот татко натепале полициски службеници со метален предмет !!

Шеесет и четиригодишен кумановец и неговиот малолетен син биле приведени вчера откако со метален предмет нападнале полициски службеници. На 18.04.2024 во 00.35 часот во Куманово,...