5 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаМакедонијаМакедонците повторно веруваат дека ќе добијат бесплатни ВЕЛОСПЕДИ ако во коментар напишат...

Македонците повторно веруваат дека ќе добијат бесплатни ВЕЛОСПЕДИ ако во коментар напишат БЛАГОДАРАМ !!!

Со задоволство објавуваме дека ги подаруваме 900-те велосипеди кои не се продадени минатата година поради мали гребнатинки и оштетувања. Сите велосипеди се сè уште добри. Така, ќе им делиме по случаен избор на сите што ќе кажат „благодарам“ пред 7 април….
Оваа порака објавена од лажна Фејсбук страна на ланецот маркети КИПЕР изненади неколку илјади македонски граѓани кои коментираа со БЛАГОДАРАМ, надевајќи се дека на подарок ќе добијат велосипед, односно еден од наводно 900-те кои се доделуваат поради мали гребнатинки и оштетувања, а кои не биле продадени минатата година.

За нешто повеќе од 5 часа по објавата, на лажната Фејсбук страна коментираа повеќе од 6 илјади македонски граѓани и постот има речиси 1.500 споделувања. Откако измамените луѓе ќе искоментираат со БЛАГОДАРАМ, ја добиваат следнава автоматска порака:

– Само уште еден чекор. Притиснете го копчето за регистрација кое се наоѓа на врвот на нашата страница за да ја потврдите вашата регистрација. Со среќа.

Засега нема никакво известување на официјалната ФБ страна на маеркетот дека се работи за лажна страна која го користи нивниот бренд и измислува лажа наградна игра со која се измамени илјадници луѓе.

Апелираме нашите читатели да не наседнуваат на оваа измама.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Маричиќ до тетка Верица: Како ќе растат внуците, така и пензиите ќе растат !!

Меѓународниот секретар на СДСМ и кандидат за пратеник, Бојан Маричиќ, оствари средба со граѓаните пензионери од Изборната единици 1, каде што тој е дел...

Повторно го згрешивме знамето: Македонската армија и се заблагодари на Норвешка со знаме на Исланд

Македонската армија преку Фејсбук и се заблагодари на Норвешка, но го згреши знамето, па го искористи тоа на Исланд. „Моторните возила од Кралството Норвешка веќе...

Рибар во албанскиот дел на Охридското Езеро улови коран тежок 13,2 килограми

Рибарот Ylli Jaçellari во албанскиот дел на Охридското Езеро успеа да улови пастрмка – коран тежок 13,2 килограми. Тој е 45-годишен лиценциран риболовец од Уденишт,...

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...