13.9 C
Ohrid
сабота, април 13, 2024
ПочетнаМакедонијаАрнолд Шварценегер сам ја поправи дупката бидејќи му здодеа да чека поправка

Арнолд Шварценегер сам ја поправи дупката бидејќи му здодеа да чека поправка

Актерот Арнолд Шварценегер ја презеде работата во свои раце откако му здодеа од неактивноста во неговото соседство и ја поправи дупката што му правеше проблеми нему и на неговите соседи.

Откако целото маало се вознемири поради оваа огромна дупка на патот што со недели уништува автомобили и велосипеди, денеска излегов со мојот тим и го поправив. Секогаш велам да не се жалиме, ајде да направиме нешто околу тоа“, напиша 75-годишниот поранешен гувернер на Калифорнија на Твитер каде објави видео од него како поправа пат.

Луѓето го пофалија актерот и поранешен бодибилдер што ги засука ракавите и сам си ја заврши работата. „Обожавам да го гледам, екс-гувернер ги поправа дупките“, „Навистина ми се допаѓа ова! Ова е хит“, „Ми се допаѓа ова! Да преземам акција во вашата заедница!“, „Дојди со мене ако сакаш да асфалтираш“, беа само дел од коментарите на фановите на Шварценегер.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски го нарече Пендаровски кукавица..

На митингот на кандидатката Гордана Силјановска-Давкова во Тетово претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нагласи дека Стево Пендаровски и СДСМ ништо не зборувале за извештајот...

Пендаровски убеден дека ќе победи: Точно за еден месец од денеска започнува мојот втор мандат

Пред жителите на Карпош вечерва претседателскиот кандидат Стево Пендаровски повтори дека без остаток беше и ќе остане претседател за сите. Ова, како што рече...

Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија

Македонската Традиционална Таеквонд-о Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (Таеквондо ИТФ) под водство на претседателот Марјанчо Лазаревски...

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември во Охрид.

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември. Таму започнаа активности за гребење на постоечкиот асфалт, по што следуваат подготовките за асфалтирање. Претходно на...