13.9 C
Ohrid
сабота, април 13, 2024
ПочетнаМакедонијаКајмакоски чека син со новата сопруга.

Кајмакоски чека син со новата сопруга.

Поп пејачот Даниел Кајмакоски чека син со новата сопруга со која се венчаше на почетокот на годината, но чие име се уште го крие од јавноста.

Ова ќе биде второ дете за музичарот, кој веќе го има синот Давид кој го доби во првиот брак со поранешната мисица, а денес пејачка Кристина Димитриевска.
Веста дека го очекува раѓањето на нивното момче тој ја објави на социјалните мрежи, покрај фотографија со бремената сопруга.

-Кога љубовта се претвора во живот, среќата добива едно име… Го чекаме нашето мало момче- напиша Кајмакоски.

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски го нарече Пендаровски кукавица..

На митингот на кандидатката Гордана Силјановска-Давкова во Тетово претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нагласи дека Стево Пендаровски и СДСМ ништо не зборувале за извештајот...

Пендаровски убеден дека ќе победи: Точно за еден месец од денеска започнува мојот втор мандат

Пред жителите на Карпош вечерва претседателскиот кандидат Стево Пендаровски повтори дека без остаток беше и ќе остане претседател за сите. Ова, како што рече...

Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија

Македонската Традиционална Таеквонд-о Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (Таеквондо ИТФ) под водство на претседателот Марјанчо Лазаревски...

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември во Охрид.

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември. Таму започнаа активности за гребење на постоечкиот асфалт, по што следуваат подготовките за асфалтирање. Претходно на...