22.3 C
Ohrid
недела, јуни 23, 2024
ПочетнаМакедонијаПАНДИ ЈАНИ: ВЕТУВАМ БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗ ДО КОРЧА И НАЗАД ЗА СИТЕ ЖИТЕЛИ...

ПАНДИ ЈАНИ: ВЕТУВАМ БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗ ДО КОРЧА И НАЗАД ЗА СИТЕ ЖИТЕЛИ НА МАЛА ПРЕСПА

ВЕТУВАМ БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗ ДО КОРЧА И НАЗАД ЗА СИТЕ ЖИТЕЛИ НА МАЛА ПРЕСПА

Почитувани мои сограѓани на самиот старт од предизборната кампања сакам да ве информирам дека како нова локална власт ќе обезбедиме двапати неделно бесплатен превоз за сите жители на Мала Преспа.

Проектот е лесно остварлив и ќе биде реализиран во првите месеци откако ќе ја преземам функцијата градоначалник.

Овој проект е од витално значење за сите жители на општината, а ќе има за цел колку толку да им ги олесни трошоците на луѓето.

Ветувам, чисти и асвлтирани улици, асвалт до пред секоја порта, ветувам модерна и туристичка општина од која бенефит ќе имаат сите жоители.

НА 14 МАЈ СЛЕДАТ ПРОМЕНИ, ПРОМЕНИ ШТО ЌЕ ЗНАЧАТ ПОДОБАР ЖИВОТ ЗА СИТЕ! ОДИМЕ НАГОЛЕМА ПОБЕДА, ,,ЗАЕДНО ПОБЕДУВАМЕ”!

Почитувани мои сограѓани на самиот старт од предизборната кампања сакам да ве информирам дека како нова локална власт ќе обезбедиме двапати неделно бесплатен превоз за сите жители на Мала Преспа.

Проектот е лесно остварлив и ќе биде реализиран во првите месеци откако ќе ја преземам функцијата градоначалник.

Овој проект е од витално значење за сите жители на општината, а ќе има за цел колку толку да им ги олесни трошоците на луѓето.

Ветувам, чисти и асвлтирани улици, асвалт до пред секоја порта, ветувам модерна и туристичка општина од која бенефит ќе имаат сите жоители.

НА 14 МАЈ СЛЕДАТ ПРОМЕНИ, ПРОМЕНИ ШТО ЌЕ ЗНАЧАТ ПОДОБАР ЖИВОТ ЗА СИТЕ! ОДИМЕ НАГОЛЕМА ПОБЕДА, ,,ЗАЕДНО ПОБЕДУВАМЕ”!

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчани масовно ја поддржаа парадата на вистинските вредности, домот, родителите и фамилијата

ВИСТИНСКА ПАРАДА НА ГОРДОСТА ! ДОМ , СЕМЕЈСТВО , РОДИТЕЛИ – МАЈКА И ТАТКО ! ЗАГАРАНТИРАНА ИДНИНА ВРЕДНОСТИ ДАДЕНИ ОД БОГА И ВРЕДНОСТИ ПО КОИ ТРЕБА ДА ГИ...

Познат идентитетот на младата Македонка која почина во страотната сообраќајка во Грција

Фејсбук групата „Бабам Битола“ објави фотографија и го објави идентитетот на младата битолчанка која загина во сообраќајната несреќа што се случи вчера на автопатот...

28-годишна прилепчанка синоќа уапсена поради напад на полициски службеник

На 21.06.2024 во 22.30 часот на бул.„Гоце Делчев“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ја лишиле од слобода С.К.(28) од Прилеп. Имено, претходно таа...

АС: Заврши Европското првенство за Даку

Даку по националистички скандирања „Е.и ги Македонците…, е.и ги Србите…“ наиде на осуда од целата европска фудбалска јавност, па и од албанските фудбалски аналитичари,...