5 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаМакедонијаДенис доби протеза, собрани 12 илјади евра - хуманите луѓе за 5...

Денис доби протеза, собрани 12 илјади евра – хуманите луѓе за 5 дена ги собраа средствата

За пет дена се собраа потребните средства за купување на протеза за Денис Селко, која чини 12 илјади евра.
По објавувањето на веста од ТВ21, хуманите луѓе без престан му помагаа на Денис кој откако беше прегазен од автомобил останал без едната нога.
Акцијата за собирање на пари ја организираше добротворно здружение од Струга.

ШКЕЛЗЕН АЈРУАЛИ, ДОБРОТВОРНО ЗДРУЖЕНИЕ СТРУГА
„Иако станува збор за голема сума, за вакви случаи како на Денис кој е вреден човек, кој доаѓа од семејство на работници, кој во животот се соочи со многу тешкотии, не беше толку тешко да се соберат потребните пари. Имаме мрежа на донатори кои веруваат многу во нашата работа и секогаш се спремни да им помагаат на тие кои имаат потреба.“, рече Шкелзен Ајруали од Добротворното здружение Струга.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Маричиќ до тетка Верица: Како ќе растат внуците, така и пензиите ќе растат !!

Меѓународниот секретар на СДСМ и кандидат за пратеник, Бојан Маричиќ, оствари средба со граѓаните пензионери од Изборната единици 1, каде што тој е дел...

Повторно го згрешивме знамето: Македонската армија и се заблагодари на Норвешка со знаме на Исланд

Македонската армија преку Фејсбук и се заблагодари на Норвешка, но го згреши знамето, па го искористи тоа на Исланд. „Моторните возила од Кралството Норвешка веќе...

Рибар во албанскиот дел на Охридското Езеро улови коран тежок 13,2 килограми

Рибарот Ylli Jaçellari во албанскиот дел на Охридското Езеро успеа да улови пастрмка – коран тежок 13,2 килограми. Тој е 45-годишен лиценциран риболовец од Уденишт,...

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...