15.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаМакедонијаБрза помош се преврте на раскрсницата Нова Македонија по судар со автомобил

Брза помош се преврте на раскрсницата Нова Македонија по судар со автомобил

Тешка сообраќајна несреќа доцна вечерва на раскрсницата кај Нова Македонија.

Едно возило на Брза помош со кумановски регистарски ознаки е превртено на коловозот по судар со автомобил.

Засега нема информации дали има повредени лица во тешкиот инцидент.

Јавува:4news

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Влада: 24 април и 8 мај се неработни денови, се препорачува и приватниот сектор да не работи

Деновите кога ќе се одржат изборите за претседател на Македонија и за пратеници во Собранието се прогласени за неработни денови за сите граѓани на...

Пецаков уште еднаш им одговори на сите што сакаат да го оцрнат предизборно !

🗣Со оглед на тоа дека бев прозван од некои иницијативи и медиуми во врска со изградба на хотел во месноста Горица, а во интерес...

Голема акција во Идризово: Уапсени 17 затворски полицајци, веќе се однесени во Суд

Во голема акција во затворот Идризово утрово, уапсени се 17 припадници на затворската полиција, кои веќе се во Суд. Акцијата ја води Обвинителството за организиран...

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...