7.5 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаМакедонијаМаж прегазен на кружен тек во Охрид, истиот охриѓани го знаат како...

Маж прегазен на кружен тек во Охрид, истиот охриѓани го знаат како човет кој спие на јавни површини

Човекот за кој Ohrid1.com попладнево објави дека почна да спие во кружниот тек на кружниот тек на Булевар Туристичка и улицата Абас Емин околу 19 часот го прегазил автомобил.

Како што објави порталот човекот имал повреди на главата и нозете. Интервенирала и Брза помош но нема информации за неговата состојба и дали преживеал.

Овој човек неколку години спиеше на разни локации во градот, медиумите постојанои објавуваа информации дека лицето живее како бездомник, дека најверојатно е со нарушено ментално здравје и дека му е потребна помош од соодветните надлежни институции…
Извор:Охрид1

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски ги повика Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство.

ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство. Повкиот го упати лично...

Мицкоски до Ковачевски: Со вас Македонија нема европска иднина, со Артан и Али заглавивте во калта на вашите ситни интереси и среброљубие

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа митинг и во Берово, каде пред присутните се обрати и претседателот Христијан Мицкоски, кој му одговори на Димитар Ковачевски кој во...

Бисера: До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава.

До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава. Ги впишавме македонските патишта во мапата на...

Димитириевски: Нема теорија да коалицираме со СДСМ

Со актуелното раководство на СДСМ, кое многу се огреши, нема теорија да коалицираме. Со ВМРО-ДПМНЕ, прво да расчистат со заостанати коруптивни дела од претходната...