22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаПатнички воз удри во автомобил во Прилеп, почина маж од Крушево

Патнички воз удри во автомобил во Прилеп, почина маж од Крушево

Патничкиот воз кој сообраќа на релацијата Битола – Скопје удрил во автомобил во кој бил 76-годишен маж од Крушево, кој починал на самото место.

Несреќата се случила во близина на железничката станица „Прилеп“, а била пријавена во полиција утрово околу 4 часот.

„На 01.05.2023 околу 04 часот во СВР Битола е пријавено дека патнички воз кој сообраќал на релација Битола-Скопје, на железнички премин на улицата ’Трајко Николоски‘ со улицата ’Леце Котески‘ во Прилеп, во близина на железничката станица ’Прилеп‘ удрил во патничко моторно возило ’поло‘ со битолски регистарски ознаки, управувано од Х.И.(76) од Крушево, кој починал на лице место“,соопштија од МВР.

Смртта на крушевчанецот ја констатирал лекар од Итната медицинска помош, а увид на местото на настанот извршиле јавен обвинител и полицијата од Прилеп.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Седумте лица кои упаднаа во М-НАВ осудени условно: Немало докази дека била загрозена безбедноста

Основниот кривичен суд Скопје денеска донесе пресуди врз основа на предлог-спогодби со седум лица обвинети како соизвршители на кривично дело – Спречување на службено...

Презентирано првото албанско оклопно возило “ШОТА”

Албанската компанија „Тимак“ го комплетираше првото албанско оклопно возило, кое ќе биде претставено на изложбата за одбрана и безбедност „Еуросатори“ во Париз. Во претставувањето на...

Груевски распали по Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси

МАКЕДОНИЈА Груевски за Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси Автор: Деск 4NEWS.MK 14/06/2024 11:31 Во...

По 100 и 200 евра од општина Бутел за најдобрите основци

Под мотото „По правилниот пат чекорам” општина Бутел ја продолжува традицијата која ја започнаа минатите години и доделија парични ваучери на најдобрите ученици...