6.1 C
Ohrid
петок, февруари 23, 2024
ПочетнаСветУбиецот кој ноќеска изврши масакр кај Младеновац пукајќи низ три села и...

Убиецот кој ноќеска изврши масакр кај Младеновац пукајќи низ три села и убивајќи осум луѓе е уапсен.

Убиецот кој ноќеска изврши масакр кај Младеновац пукајќи низ три села и убивајќи осум луѓе е уапсен во близина на Крагуевац потврди српската полиција. Во неговиот крвав поход рани 13 лица.
По осумчасовна потера приведен кај населбата Грошница во близина на Крагуевац., Во потрагата по него учествуваа 600 полицајци.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Трагично заврши потрагата по исчезнатиот Александар од Прилеп

Потрагата по лицето Александар Јошовески од Прилеп на кого му беше изгубена трагата вчера попладне за жал е пронајден починат вечерва. Ова преку социјалните мрежи...

„Несериозен е предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на пасошите“, рече Маричиќ

Предлогот законските измени на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на патните исправи е правна несигурност за граѓаните, изјави вечерва вицепремиерот Бојан Маричиќ на новинарско...

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори.

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори. Партијата Движење ЗНАМ - За наша Македонија вечерва во Скопје ќе го одржи првиот...

ДНК со поддршка до Силјановска-Давкова: Време е да си добиеме мајка!

Популарното музичко дуо ДНК јавно и искажа поддршка на професорката Гордана Силјановска-Давкова, која се пријавила на јавниот повик за избор на кандидат на ВМРО-ДПМНЕ...