22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаUncategorized @mkЗошто ме споменуваат мене, јас никого не сум убил, се огласи Кристијан...

Зошто ме споменуваат мене, јас никого не сум убил, се огласи Кристијан Голубовиќ по траедиите во Белград

Србија во последните три дена ја потресоа неколку траедии. По крвавиот масакр во училиштето во Врачар, каде 13 годишно момче уби девет лица, уште една трагедија се случи во училиштето „Руѓер Бошковиќ“, во која поранешен уеник со нож повредил ученик и професорка.

Во неговата потрага учествувале околу 600 полицајци. По девет часа го пронашле. Утрово бил уапсен, а приведено е и целото негово семејство. На социјалните мрежи се појавија видеа од лицето У.Б. кое додека се капе во ледено езеро, рече дека се чувствува како Кристијан Голубовиќ во млади години.

Голубовиќ е поранешен затвореник кој му бил пример на У.Б. Убиецот од Крагуевац се дружел и со бившиот член од шоуто „Задруга“, а објавувал и заеднички фотографии на „Инстаграм“.

Сега Голубовиќ се јави и прашува зошто сите го посочуваат него, кога тој не направил ништо.

„Зошто тој убиец повикува на мене, зошто зборува дека е малиот Кристијан, па кого сум убил јас во животот? Вели дека сум му идол, па 300.000 луѓе и деца дневно се сликаат и зборуваат дека сум им идол, но никој не извлекол пиштол да убие некого“, рече Кристијан Голубовиќ.

Тој не сакаше детално да ја коментира ситуацијата, бидејќи неговата невенчана сопруга Кристина Спалевиќ е длабоко потресена и вознемирена. Со неа има и четиримесечен син Константин.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Седумте лица кои упаднаа во М-НАВ осудени условно: Немало докази дека била загрозена безбедноста

Основниот кривичен суд Скопје денеска донесе пресуди врз основа на предлог-спогодби со седум лица обвинети како соизвршители на кривично дело – Спречување на службено...

Презентирано првото албанско оклопно возило “ШОТА”

Албанската компанија „Тимак“ го комплетираше првото албанско оклопно возило, кое ќе биде претставено на изложбата за одбрана и безбедност „Еуросатори“ во Париз. Во претставувањето на...

Груевски распали по Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси

МАКЕДОНИЈА Груевски за Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси Автор: Деск 4NEWS.MK 14/06/2024 11:31 Во...

По 100 и 200 евра од општина Бутел за најдобрите основци

Под мотото „По правилниот пат чекорам” општина Бутел ја продолжува традицијата која ја започнаа минатите години и доделија парични ваучери на најдобрите ученици...