26.9 C
Ohrid
недела, јули 21, 2024
ПочетнаМакедонијаМалолетното момче на сопственикот на албански портал вози по локални патишта над...

Малолетното момче на сопственикот на албански портал вози по локални патишта над 130 км/ч и удри 2 автомобили сериозно повредени 13 лица…

Малолетното момче на сопственикот на албански портал вози по локални патишта над 130 км/ч и удри 2 автомобили сериозно повредени 13 лица…
Што направи загрижениот родител? Наместо да се јави на членовите на семејството и да прашува за нивното здравје, тој повикува да им понуди пари за промена на изјавата, па ги користи своите врски за да го
Повикувањето на господинот да се распраша за неговото здравје ќе значи дека постарата жена во автомобил утре мора да има 3 операции во еден Ќе знаевте дека 3 од 13 лица се во сериозна состојба и веројатно ќе се срамат да понудат пари за да им се смени изјавата.
Момчето е младо, направи грешка, но обидувајќи се да ја прикрие неговата грешка утре можам да бидам негова жртва.
Покрај овој срамен чин, истата личност не ги повика медиумите да ја пренасочат веста за несреќата. Па чесен судија, само напред и избришете го овој пост- Пишува Фуркан Салиу

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во Шутка недостигале 13 затвореници, 12 се вратиле, еден никаде го нема

При вонредна контрола на затворот Шукта на инспектори на Управата за санкции утврдени се низа нерегуларности. Од Управата за Телма велат дека дури 13...

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...