11.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаЗабаваДодека цел народ е во жалост, Здравко Чолич пее- Србите гневни на...

Додека цел народ е во жалост, Здравко Чолич пее- Србите гневни на него..

Цела Србија беше во жалост со денови поради двата страшни масакри во кои загинаа 17 невини млади луѓе. По тој повод, целата естрада ги откажа настапите низ регионот и светот, но тоа не беше случај со Здравко Чолиќ.

Имено, пејачот во Норвешка одлучил својот концерт да го одржи во градот Осло и покрај страшните настани кои го зафатија целиот Балкан.Пејачот без проблем имаше настап пред полн клуб, а откако се дозна дека тој нема да го откаже закажаниот настан, тој е бомбардиран со негативни коментари на социјалните мрежи и Србите жестоко ја осудуваат неговата скандалозна одлука.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Изјава на Советот за верски прашања на Нов Јужен Велс и на верски водачи

Изјава за медиуми Вторник, 16 април 2024 Местата за богослужба се места за мир и молитва. Луѓето кои се собираат таму не треба никогаш да се...

Владата заклучи: 24 април (среда) и 8 мај да бидат неработни денови за сите граѓани

На 16. седница, Владата заклучи 24 април 2024 година (среда) и 8 мај 2024 година (среда) да бидат неработни денови за сите граѓани на...

Да бидеме хумани! Апел за помош на Сашо Лазаровски кој по вторпат се бори со рак

Сашо Лазаровски има потреба од нашата помош. Битолчанецот, кој еднаш го победи ракот на белите дробови, сега повторно води тешка борба со оваа опака...

Таравари: Ќе гo забраниме коцкањето и брзите кредити, идната Влада ќе ги покрива долговите на граѓаните од брзи кредити“, рече Таравари

Претседателскиот кандидат Арбен Таравари денеска оствари важна посета на градот Струга, каде се разговараше за различни прашања во заедницата, почнувајќи од здравствените работници до...