10.9 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонијаСрбите по дома уште тенкови што не чувале: Предадени повеќе од 3.000...

Србите по дома уште тенкови што не чувале: Предадени повеќе од 3.000 парчиња оружје и десетици илјади куршуми во Србија

Александар Вучиќ претседателот на Србија изјави дека досега се предадени над 3.000 парчиња оружје и десетици илјади куршуми од различен калибар и додаде дека ова е добра вест.

Тој за „Пинк“ навел дека тоа е важно за Србија, иако, како што вели, знаел дека многу луѓе ќе се налутат поради оваа акција.

„Обезбедивме големо присуство на полицајци во училиштето, а реакциите се позитивни и од родителите и од наставниците. Наставниците сега ќе имаат поголеми права, децата нема да можат да ги туркаат од столчињата, да се однесуваат како насилници“, кажа тој.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Штипјанец на куќата си направил мини ветерница, па сега комшиите се жалат бидеќи била бучна па неможеле да спијат навечер !!

Мини ветерница на покрив во Штип Ентузијаст од улицата „Димо Хаџи Димов“ во Штип на покривот од својата куќа си направил мини ветерница. Експериментот веројатно...

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...