15.9 C
Ohrid
петок, декември 1, 2023
ПочетнаМакедонијаГруби: Ниту Мицкоски, ниту свети Мицко нема да го сопре проектот !!!

Груби: Ниту Мицкоски, ниту свети Мицко нема да го сопре проектот !!!

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи со заедниците Артан Груби, во обраќање на поставување за изградба на коридорот 10Д, кажа дека никој нема да го сопре овој проект.

„Ниту Мицкоски, ниту свети Мицко нема да го сопре градењето на овој проект“, рече Груби.
Тој кажа дека она што се случува во Собранието мора да сопре, и дека на блокадите ќе им дојде крајот. Груби им порача на граѓаните дека и следната влада ќе биде истата како оваа.

„Следната влада, а таа ќе биде истата како оваа, ќе продолжи да го гради овој проект. Им порачувам на граѓаните да се качат на возот за Брисел, кој никој нема да може да го сопре“, рече Груби.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

На здравје бричење: Две и пол години затвор за Мухамед Зеќири, и треба да врати и над 71 милион денари во државниот буџет

Мухамед Зеќири доби две и пол годишна затворска казна во предметот во кој беше обвинет за злоупотреба на службената положба и овластување, за склучување...

Од 18 декември и во Македонија се очекува да профункционира системот “Најди ме“

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски рече дека се уште нема никаква трага од 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна во понеделникот утрото. Во...

Спасовски :Добиени се податоци од електронските уреди на Вања и од семејството, пребарано е и речното корито на реката Вардар!!!

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски утринава информираше дека се преземаат опсежни мерки за пронаоѓање на 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна...

Американец до смрт ја претепал сопругата: се скарале за трошоците за мачката

84-годишен маж од американската сојузна држава Пенсилванија е обвинет за убиство на својата сопруга по расправија околу финансиските трошоци за ветеринарната нега на нивната...