26.9 C
Ohrid
недела, јули 21, 2024
ПочетнаМакедонијаСкопјанец фрла мачка, „Анима мунди“ бара одговорност

Скопјанец фрла мачка, „Анима мунди“ бара одговорност

Здружението за заштита на животни „Анима Мунди“ објавија дека извесен Д.Д. од населба Лисиче, Скопје малтретирал и повредувал мачка.

-Ова видео е само дел од долготрајното психопатско изживување врз мачката бидејќи според сведоштвата истиот ја удирал од земја неколку пати со што ѝ нанел очигледни повреди и траума, објави „Анима Мунди“.
Од „Анима Мунди“ побараа надлежните институции да превземат соодветни дејствија и да има одговорност во овој случај.

ДО НАШЕТО ЗДРУЖЕНИЕ ВО ТЕКОТ НА ВЧЕРАШНИОТ ДЕН ПРИСТИГНА ОВА ВИДЕО ЗА КОЕ СПОРЕД СВЕДОЦИТЕ И СОПСТВЕНИКОТ НА МАЧКАТА СЕ…ВИДЕОТУКА

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во Шутка недостигале 13 затвореници, 12 се вратиле, еден никаде го нема

При вонредна контрола на затворот Шукта на инспектори на Управата за санкции утврдени се низа нерегуларности. Од Управата за Телма велат дека дури 13...

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...