22.3 C
Ohrid
недела, јуни 23, 2024
ПочетнаМакедонија„Моцарт“ ќе го отпушти работникот кој пуштил дете да се коцка на...

„Моцарт“ ќе го отпушти работникот кој пуштил дете да се коцка на ВЛТ-апарат

Со смислено снимање и на низок и неморален начин некој се обидува да го оцрни името на компанијата „Моцарт“. Вака реагираше оваа компанија, откако Клан Македонија објави видео на кое се гледа како малолетник ја „пробува среќата“ на еден од апаратите во оваа обложувалница.

„По разговорот со вработениот и прегледувањето на снимките од надзорните камери на објектот, повеќе од јасно е дека целата оваа ситуација била однапред испланирана за да и се наштети на компанијата. Кога вработениот забележал дека на местото на плаќање има малолетно дете, веднаш реагирал и побарал малолетникот да го напушти објектот“, велат од Моцарт.

MOZZART, како одговор, тврди дека целиот настан го испланирале тројца полнолетни и тоа е утврдено по проверка на безбедносните камери. Од таму велат дека го раскинале договорот за вработување со вработеното лице кое не превземало мерки за отстранување на малолетникот.

„Веднаш беше одобрена одлуката за откажување на договорот за вработување без отказен рок на работникот кој дозволил малолетното лице да остане на местото на уплаќање, поради прекршување на одредбите од Законот за коцкање како и кодексот за деловно однесување“, се вели во реакцијата на Моцарт.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчани масовно ја поддржаа парадата на вистинските вредности, домот, родителите и фамилијата

ВИСТИНСКА ПАРАДА НА ГОРДОСТА ! ДОМ , СЕМЕЈСТВО , РОДИТЕЛИ – МАЈКА И ТАТКО ! ЗАГАРАНТИРАНА ИДНИНА ВРЕДНОСТИ ДАДЕНИ ОД БОГА И ВРЕДНОСТИ ПО КОИ ТРЕБА ДА ГИ...

Познат идентитетот на младата Македонка која почина во страотната сообраќајка во Грција

Фејсбук групата „Бабам Битола“ објави фотографија и го објави идентитетот на младата битолчанка која загина во сообраќајната несреќа што се случи вчера на автопатот...

28-годишна прилепчанка синоќа уапсена поради напад на полициски службеник

На 21.06.2024 во 22.30 часот на бул.„Гоце Делчев“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ја лишиле од слобода С.К.(28) од Прилеп. Имено, претходно таа...

АС: Заврши Европското првенство за Даку

Даку по националистички скандирања „Е.и ги Македонците…, е.и ги Србите…“ наиде на осуда од целата европска фудбалска јавност, па и од албанските фудбалски аналитичари,...