18.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаДеаноски: Нема човек во јавниот сектор кој е задоволен од платата

Деаноски: Нема човек во јавниот сектор кој е задоволен од платата

Нема човек кој е задоволен со платата со јавен сектор“, рече Трпе Деаноски, претседателот на Синдикатот на УПОЗ вечерва во 10МИНУТИ на ТВ21.

„Задоволни се само неколку агенции кои може на прсти да се функционираат. Не може функционерите да имаат толку покачување, а работниците да останат со празни раце. Не е ниту праведно, ниту правично ако сме држава која цели кон Европа“, изјави Деаноски.

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...