26.9 C
Ohrid
недела, јули 21, 2024
ПочетнаМакедонијаГрадоначалникот Пецаков на „Охрид трчаТ“ за поддршка на ретките болести...

Градоначалникот Пецаков на „Охрид трчаТ“ за поддршка на ретките болести…

И оваа година трчавме за поддршка на Ги Запознаваме Ретките Болести .

Одлично издание на Охрид трчаТ . Премногу позитивна енергија и премногу потрошени калории.
Честитки до организаторите за успешното издание, а пред се честитки до сите учесници, напиша на својот фејсбук профил, градоначалникот на Охрид, Кирил Пецаков.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во Шутка недостигале 13 затвореници, 12 се вратиле, еден никаде го нема

При вонредна контрола на затворот Шукта на инспектори на Управата за санкции утврдени се низа нерегуларности. Од Управата за Телма велат дека дури 13...

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...