22.3 C
Ohrid
недела, јуни 23, 2024
ПочетнаМакедонијаВо Србија покрената е петиција за забрана на Дино Мерлин да одржува...

Во Србија покрената е петиција за забрана на Дино Мерлин да одржува концерти

Дино Мерлин закажа четири концерти по ред во Белград за во ноември. Интересот е голем, а билетите за нив беа веднаш распродадени.
Но во Србија има и такви на кои им пречи музиката на Дино Мерлин, па на социјалните мрежи се појави петиција со која се бара да му се забрани на босанскиот изведувач да одржува концерти.

Фотографијата на Дино со натпис „Непосакуван“ и неговите изјави кои наводно шират говор на омраза, а кои никогаш не се потврдени, се достапни на веб-страницата peticia.online.

Дино Мерлин во неколку наврати негираше многу од наводите и изјавите што му се припишуваат.

„Никогаш не сум рекол дека мразам некого. Тој глагол не постои кај мене. Тоа е ноторна невистина. Толку многу што се пишуваше за мене сите овие години е целосно измислено”, изјавил Мерлин во 2011 година на ТВ Прва пред првиот концерт во Србија.

Од 27 јули до денеска на петицијата се потпишале 21.763 лица.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчани масовно ја поддржаа парадата на вистинските вредности, домот, родителите и фамилијата

ВИСТИНСКА ПАРАДА НА ГОРДОСТА ! ДОМ , СЕМЕЈСТВО , РОДИТЕЛИ – МАЈКА И ТАТКО ! ЗАГАРАНТИРАНА ИДНИНА ВРЕДНОСТИ ДАДЕНИ ОД БОГА И ВРЕДНОСТИ ПО КОИ ТРЕБА ДА ГИ...

Познат идентитетот на младата Македонка која почина во страотната сообраќајка во Грција

Фејсбук групата „Бабам Битола“ објави фотографија и го објави идентитетот на младата битолчанка која загина во сообраќајната несреќа што се случи вчера на автопатот...

28-годишна прилепчанка синоќа уапсена поради напад на полициски службеник

На 21.06.2024 во 22.30 часот на бул.„Гоце Делчев“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ја лишиле од слобода С.К.(28) од Прилеп. Имено, претходно таа...

АС: Заврши Европското првенство за Даку

Даку по националистички скандирања „Е.и ги Македонците…, е.и ги Србите…“ наиде на осуда од целата европска фудбалска јавност, па и од албанските фудбалски аналитичари,...