20.2 C
Ohrid
понеделник, јуни 17, 2024
ПочетнаМакедонијаВо Грција и се губи секаква трага: Исчезна Македонка која требала со...

Во Грција и се губи секаква трага: Исчезна Македонка која требала со автобус да стигне во Василики-Лефкада, семејството моли за помош!

Втор ден нема ниту трага ниту глас од Милица Гелова, (69) од Македонија која била во Грција.

Таа како што информираше нејзина роднина за Фактор,  на 09.08. тргнала со автобус од Агростоли до Фискардо, каде требала во 10 часот да пристигне и да се качи на брод во 11.30 часот за да стаса во Василики на Лефкада. Таму ја чекале други луѓе со кои требала да патува кон Македонија. Милица не пристигнала ниту со бродот во 13 часот ниту со следниот во 15.15 часот. Оттогаш и се губи секаква трага. Имала мобилен телефон со неа, но интернет досега не и бил вклучен.

Семејството на фејсбук групите посветени за Грција, бара помош од сите кои во моментов се во Грција.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Градоначалникот Пецаков оствари средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер

Денес во просториите на Општина Охрид, градоначалникот Кирил Пецаков оствари срдечна средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер која беше придружувана од тим на...

Медицинска сестра од ОНКОЛОГИЈА осудена на 2 години затвор !!!

🔴 ⚖️ Медицинската сестра од Клиниката за онкологија Амела Османовиќ е осудена на казна затвор од две години, затоа што од Клиниката во три...

Познатиот македонски актер станува министер

Познатиот актер Зоран Љутков ќе биде нов министер за култура и туризам. Ова вчера го соопшти лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за состав на...

Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно од најскапите...

Нашиот валандовчанец Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно...