9.9 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонијаТри млади лица од Македонија исчезнаа во Грција! Два дена никаква трага,...

Три млади лица од Македонија исчезнаа во Грција! Два дена никаква трага, во собата траги од крв, ги нема и нивните куфери!

Неофицијално од туристи од Македонија кои се сместени на Кавос на островот Крф во Грција исчезнале. ТВ21 дознава дека тројца туристи од Македонија ги нема веќе два дена.

Водичот на македонската агенција Рапсоди Травел информирал дека тројца од групата која пред 9 дена замина од Македонија на Кавос, ги нема и не одговараат на нивните телефони, дури ниту на „Вибер“.
Патем, објавени се фотографии од собите кои ги напуштиле, каде имало траги од крв, и ги немале нивните куфери.

Исчезнувањето е пријавено на грчката полиција, која пак по службена должност треба да го извести нашето конзуларно претставништво во Грција, а тие македонското МНР.

Потврда побаравме и од туристичката агенција која го организира патувањето но никој не одговара на телефонските повици. Во меѓувреме го контактиравме МНР од каде што ни рекоа дека ќе ја проверат информацијата.
tv21

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Штипјанец на куќата си направил мини ветерница, па сега комшиите се жалат бидеќи била бучна па неможеле да спијат навечер !!

Мини ветерница на покрив во Штип Ентузијаст од улицата „Димо Хаџи Димов“ во Штип на покривот од својата куќа си направил мини ветерница. Експериментот веројатно...

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...