20.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаФолк пејачот Горан Кукич на свадба насилно турнал 74 годишен старец, при...

Фолк пејачот Горан Кукич на свадба насилно турнал 74 годишен старец, при што истиот се здобил со тешки телесни повреди.

На 18.08.2023 година Струмичанка пријавила дека нејзиниот сопруг бил насилно турнат на семејна прослава од едно лице од оркестарот, односно неофицијално станува збор за пејачот Горан Кукич, при што старецот паднал и тешко се повредил.

Според полицијата, во СВР Струмица, Д.П.(74) од Струмица пријавила дека за време на семејна прослава на 18.08.2023 во угостителски објект во Струмица, нејзиниот сопруг Ѓ.П.(74) бил турнат од едно лице од оркестарот, по што паднал и се повредил.

Ѓ.П. бил пренесен во Општа болница Струмица, каде му биле констатирани тешки телесни повреди.
Од МВР известија дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.
После месец дена се појави и видео на социјалната мрежа ТВИТЕР од немилиот настан. ВИДЕОТО МОЖЕ ДА ГО ПОГЛЕДНЕТЕ ТУКА Но како што може да се забележи и на самото видео, 74-годишниот старец прв приоѓа до пејачот при што се обидува да го турне со двете раце.

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...