19.9 C
Ohrid
четврток, мај 30, 2024
ПочетнаМакедонијаГрадот Охрид е одличен домаќин на великанот во светскиот ракомет, екипата на...

Градот Охрид е одличен домаќин на великанот во светскиот ракомет, екипата на РК Кил

Градот Охрид е одличен домаќин на великанот во светскиот ракомет, екипата на РК Кил, кој синоќа играше со македонскиот шампион РК Еурофарм Пелистер во рамките на лигата на шампионите!

Директорот на РК Кил Виктор Шилаги, тренерот на екипата Филип Јиха и виртузот во ракометниот свет и капитенот на екипата Домагој Дувњак разговараа со градоначаникот Кирил Пецаков и управата на ГРК Охрид за понатамошна соработка помеѓу тимовите!

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиднеј: СВЕЧЕНО ПРОСЛАВЕН ДЕНОТ НА СЕСЛОВЕНСКИТЕ ПРОСВЕТИТЕЛИ СВЕТИ КИРИЛ И МЕТОДИЈ

Пишува  Тоде Кабровски Минатата недела на 26 мај 2024 година во организација на Македонскиот просвето-училишен одбор на Нов Јужен Велс со сите Македонски училишта во...

Пецаков: По повод 30. Мај, Светскиот ден на лица со Мултипла склероза, упатувам јавна поддршка

По повод 30. Мај, Светскиот ден на лица со Мултипла склероза упатувам јавна поддршка до сите наши сограѓани кои се борат со ваков животен...

Фатени лица од Охрид и Бугарија- Се претставувале како полицајци

Поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „измама“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е.И.В.(58) од Република Бугарија и А.Т.(41) од Охрид. Во...

Македонче: Александар Лазовски, успешен магистрант на Харвард !

Честитки за нашиот Александар Лазовски, стипендист и признат студент лидер за вештачка интелигенција (AI) и образование, кој ја заврши својата магистратура по образование (2023–24)...