15.9 C
Ohrid
петок, декември 1, 2023
ПочетнаСветГи провоцираше Србите со шал на Косово, па за малку ќе го...

Ги провоцираше Србите со шал на Косово, па за малку ќе го – задавеа (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Србија направи огромен исчекор кон пласман на ЕП 2024 со синоќешната победа на домашен терен против Црна Гора (3-1), но утринава меѓу ударните вести на српските медиуми се најде досега невидена сцена од претходниот дуел на гости кај Унгарија (1-2) со провокација со шал на Косово.

На социјалните мрежи се појави видео од провокација како еден од навивачите на домашниот тим реши да ги испровоцира српските гледачи на „Пушкаш Арена“, по што не мина баш најдобро. Обезбедувањето веднаш изреагира, скокајќи врз повозрасниот човек за да му го земе шалот. Провокаторот се обиде да се одбрани, што доведе до физичка пресметка, па тој прво беше давен, потоа и падна по скалите, за на крајот да заврши во затвор.

На видеото се гледа и како други унгарски навивачи се вмешале по што настанал тотален хаос.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

На здравје бричење: Две и пол години затвор за Мухамед Зеќири, и треба да врати и над 71 милион денари во државниот буџет

Мухамед Зеќири доби две и пол годишна затворска казна во предметот во кој беше обвинет за злоупотреба на службената положба и овластување, за склучување...

Од 18 декември и во Македонија се очекува да профункционира системот “Најди ме“

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски рече дека се уште нема никаква трага од 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна во понеделникот утрото. Во...

Спасовски :Добиени се податоци од електронските уреди на Вања и од семејството, пребарано е и речното корито на реката Вардар!!!

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски утринава информираше дека се преземаат опсежни мерки за пронаоѓање на 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна...

Американец до смрт ја претепал сопругата: се скарале за трошоците за мачката

84-годишен маж од американската сојузна држава Пенсилванија е обвинет за убиство на својата сопруга по расправија околу финансиските трошоци за ветеринарната нега на нивната...