10.9 C
Ohrid
недела, февруари 25, 2024
ПочетнаUncategorized @mkСветско а наше: Конечно излезе "Камерон",долгоочекувана песна и спот на Мелани Тарчуловска...

Светско а наше: Конечно излезе “Камерон”,долгоочекувана песна и спот на Мелани Тарчуловска !!!

Ќерката на Соња и Јохан Тарчуловски, Мелани, сериозно и професионално тргна по стапките на својата мајка и покрај што Мелани практикува и пее балади,и поп музика за разлика од нејзина мајка.

Мелани Тарчуловска, ќерката на Јохан и Соња Тарчуловски, реши пред скоро една година дена, да биде дел од Ѕвездите на Гранд.


Мелани во 2020 година ја преставуваше Македонија на фестивалот „Golden Voice“кој се одржа во Малта.

Мелани има 18 години и со своите вокални способности веќе е на добар пат да ја стигне својата мајка, а по новата песна која излезе денес можеби ја има и стигнато- не за џабе се рекло под “крушата паѓа круша” кога е во прашање музиката.

Во 2021 година, Мелани се појави и на големата фестивалска сцена и беше најмладиот учесник на фестивалот „Охрид фест- Охридски трубадури со песната „А ти“.

Мелани за Шило Магазин открива дека нејзината нова пенса е авторска, поточно лично нејзина!


Текстот, музиката и back вокалите како и на нејзините предходни песни се исто така се на Мелани што е невообичаено за една олку млада девојка- Аранжманот е на Мите Стоилков, а во миксот на песната вмеша прсти и еден амерички продуцент.

Песната е посебна и захтевна не само по стилот кој го влече со себе, толку и по уникатноста која пробувам да ја доловам во преку создавувањето на видео записот вели Мелани за Шило Магазин.

Еден дел од спотот се снимаше во Тунис, а другиот дел во Скопје.

Снимањето на спотот во Африка не беше лесно затоа што моравме да прекршиме правила кои како туристи требаше да ги почитуваме…

Идеата за песната е моја и за сите песни што сум ги извадила до сега! Исклучиво сама работам на замислата и изборот на тематиката на песната, логистика во текстот, што за мене е многу битен детал, музиката, па се до моментот на реализација и тогаш се препуштам во сигурни раце! Мите Стоилков е единствениот продуцент, воедно и одличен вокал кој може да го следи мојот стил и буквално во една песна да извади се што мене ми стои во мисли! На спотот работеа анонимци кои не сакаат да се промовираат јавно, но сепак направија нешто несекојдневно и поинакво од се што имаме можност да видиме денес ни открива Мелани.

Во продолжение ви го прикажуваме нејзиниот најнов спот за песната која е насловена “Камерон” Видео Тука:https://youtu.be/ZV2mYBOJ9xQ?si=fmXflW3qHqffxaHq https://youtu.be/ZV2mYBOJ9xQ?si=fmXflW3qHqffxaHq

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ДУИ во програмата планира 4 часа работно време во петок

Секој петок на работа до 13 часот. Партијата ДУИ со предлог, петоците да се работат со скратено работно време. Целта е велат,...

Трамп: Црнците ме сакаат бидејќи сум дискриминиран како нив

Кандидатот за уште еден претседателски мандат во Белата куќа тврди дека неговата поддршка меѓу Афроамериканците пораснала поради неговите четири кривични случаи и за тоа...

Јована Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014

Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014. Претседателката на форум на жени на Социјалдемоктратскиот сојуз на Македонија, Јована...

Сите нудат кандидати, само Вевчани нуди Господин за претседател, Господин Попоски собира потписи за кандидатура

Вевчанецот Господин Попоски започна да собира потписи за кандидатура и за Супер радио и OhridPress изнесе дел и од неговите ставови и зошто се...