18.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаСе бара нуркач за да ја провери состојбата на столб на Црна...

Се бара нуркач за да ја провери состојбата на столб на Црна Река

На барање на македонски железници деканот на од Градежниот факултет во Скопје Дејан Марковски утринава направи увид на состојбата на мостот.
Се бара нуркач за да ја провери состојбата на мостот под водата каде поради напукнат бетонски столб на Црна Река на линијата Гевгелија-Велес помеѓу железничките станици Кукуричани-Градско во близина на Стоби, железничкиот сообраќај на овој патен правец се уште е целосно во прекин, информираат утрово за Канал 5 од центарот за управување со кризи – патничкиот сообраќај сепак се одвива со „премостување“ – со автобуски превоз.

На барање на македонски железници деканот на од Градежниот факултет во Скопје Дејан Марковски утринава направи увид на состојбата на мостот.

Целата репортажа за состојбата со превозот во овој дел на Македонија гледајте ја во вестите на Канал 5 во 15 часот.

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...