15.9 C
Ohrid
петок, декември 1, 2023
ПочетнаЗабаваВладо Јаневски: Со страст го бранам ставот дека ми е убаво што...

Владо Јаневски: Со страст го бранам ставот дека ми е убаво што сум неженет и без деца

Имало девојки и жени низ годините кои би биле добри за да станат мои сопатнички, но јас сум бил тој што не чинел, вели Владо Јаневски во интервју кај Жарко Димитриоски. Во новата епизода на „Еден на Еден“, македонскиот пејач вели дека тој со страст го брани својот став дека му е убаво што не е женет и нема деца и дека тој живот не е за секого, но е одличен за него.

Да сум бил порационален тип на човек, а не емотивец, сигурно би заклучил „Со оваа треба стварно да завршам“, вели меѓудругото Јаневски.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

На здравје бричење: Две и пол години затвор за Мухамед Зеќири, и треба да врати и над 71 милион денари во државниот буџет

Мухамед Зеќири доби две и пол годишна затворска казна во предметот во кој беше обвинет за злоупотреба на службената положба и овластување, за склучување...

Од 18 декември и во Македонија се очекува да профункционира системот “Најди ме“

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски рече дека се уште нема никаква трага од 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна во понеделникот утрото. Во...

Спасовски :Добиени се податоци од електронските уреди на Вања и од семејството, пребарано е и речното корито на реката Вардар!!!

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски утринава информираше дека се преземаат опсежни мерки за пронаоѓање на 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна...

Американец до смрт ја претепал сопругата: се скарале за трошоците за мачката

84-годишен маж од американската сојузна држава Пенсилванија е обвинет за убиство на својата сопруга по расправија околу финансиските трошоци за ветеринарната нега на нивната...