15.9 C
Ohrid
петок, декември 1, 2023
ПочетнаМакедонијаСпасен Силјаноски доживеа сообраќајна незгода, сите негови настапи се откажани !!!

Спасен Силјаноски доживеа сообраќајна незгода, сите негови настапи се откажани !!!

Познатиот македонски пејач, Спасен Силјаноски вечеравечер доживеал сообраќајна несреќа, во која констатирано е само повреда на левата рака. Спасен е во добра здравствена состојба, но мора моментално да мирува !!!!
Во наредниот период, тој најави дека ќе мора да привремено да паузира при што сите негови настапи се привремено откажани.
„Драги мои фанови, поради оправдани причини жал ми е што морам да ве известам дека ги откажувам моите настапи во наредните 2-3 недели. Се надевам на разбирање од ваша страна“, напиша тој.

Фолкерот објави и фотографија од самата болница, а за краток период доби голем број на пораки за брзо закрепнување од неговите фанови.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Од 18 декември и во Македонија се очекува да профункционира системот “Најди ме“

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски рече дека се уште нема никаква трага од 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна во понеделникот утрото. Во...

Спасовски :Добиени се податоци од електронските уреди на Вања и од семејството, пребарано е и речното корито на реката Вардар!!!

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски утринава информираше дека се преземаат опсежни мерки за пронаоѓање на 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна...

Американец до смрт ја претепал сопругата: се скарале за трошоците за мачката

84-годишен маж од американската сојузна држава Пенсилванија е обвинет за убиство на својата сопруга по расправија околу финансиските трошоци за ветеринарната нега на нивната...

Фалсификуваните евра внесени во Косово се печатени во Македонија

Ова тврдење се наведува во синоќешното соопштение на Обвинителството, по повод неговото барање за одредување едномесечен притвор за шестмината уапсени, од кои тројца македонски...